Renata Burbaitė

Image
Nuotr. LRT Plius laida

RENATA BURBAITĖ

IT MOKYTOJA, PANEVĖŽIO JUOZO BALČIKONIO GIMNAZIJA

Retas robotika besidomintis panevėžietis nėra girdėjęs apie Renatą Burbaitę – entuziazmu stebinančią mokytoją, kartu su mokiniais vieną po kitos šturmuojančią tarptautines robotikos varžybas. Nors pedagoginės karjeros ji niekada neplanavo, buvusią „Ekrano“ gamyklos inžinierę dabar sunkiai išviliotum iš mokyklos. R. Burbaitė gimnazistams dėsto informacines technologijas, mikrovaldiklių programavimo pradmenis, po pamokų ištisas valandas su mokiniais konstruoja ir programuoja robotus.

Vien moksleivių ugdymu R. Burbaitės veikla neapsiriboja. Kauno technologijos universitete apgynusi daktarės laipsnį, ji vieną kartą per savaitę veda objektinio programavimo pratybas nuotolinio mokymosi technologijų specialybės magistrantams.

Plačiau:  Ypatingą receptą taikanti panevėžietė mokytoja paskatina pamėgti tai, kas kelia baimę.

Gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, ateina ketvirtoji pramonės revoliucija, ir neįsivaizduoju, kaip jaunas žmogus galėtų išeiti į gyvenimą be STEAM kompetencijų. Vienas geriausių būdų jas ugdyti – tai skatinti pačius moksleivius kurti, konstruoti robotus, dalyvauti varžybose, konkursuose. Kuo daugiau tu pats pabandysi praktiškai, kad įsitikintum, ar tai, kas perskaityta, pasitvirtina praktikoje, tuo tavo žinios bus tikresnės. Nuo nulio sukonstravęs robotą, tu savo akimis pamatai, kad programavimas – tai programų kūrimas ne tik kompiuteriui ar mobiliajam telefonui, bet ir fiziniams daiktams valdyti. O jeigu mokytoją šitie užsiėmimai „veža“, tai ir vaikus pradeda „vežti.“

RENATA BURBAITĖ