Rimantas Kodžius

Image
© KTU nuotr.

RIMANTAS KODŽIUS

MOKSLININKAS, KTU PANEVĖŽIO TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO FAKULTETAS

Darbas prestižiniuose Vokietijos, Japonijos, Švedijos, Saudo Arabijos ir kitų šalių universitetuose bei mokslinių tyrimų centruose. Straipsniai garsiausiuose pasaulio moksliniuose leidiniuose. Prieš 24-erius metus išvykęs iš Lietuvos ir sukaupęs įspūdingos patirties, Rimantas Kodžius visgi nusprendė kurti gimtajam Panevėžiui.

Mikrobiologas, genetikas, chemikas pasinaudojo Lietuvos mokslo tarybos pasiūlytomis galimybės ir prisijungė prie kolegų KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete.

R. Kodžiaus vadovaujami mokslininkai, bendradarbiaudami su viena stambiausių Panevėžio įmonių „Roquette Amilina“, tyrinės krakmolo gamybos atliekas ir kurs unikalius naudingų maistinių medžiagų izoliavimo iš jų būdus. Aukštos maistinės vertės izoliatus planuojama panaudoti aukštos vertės produktų gamyboje. Tokiu būdu bus kuriamos žaliosios biotechnologijos, leisiančios gamtos sukuriamus produktus panaudoti pačiu efektyviausiu būdu ir taip spręsti ekologines problemas.

Plačiau: Panevėžyje žaliąsias biotechnologijas kurs pasaulinio lygio mokslininkas.

Niekada nelaikiau savęs išvykusiu, todėl ir dabar nesinori sakyti, kad grįžau. Aš visada buvau Panevėžyje – kartais trumpiau, kartais ilgiau. Džiaugiuosi, kad dabar turiu galimybę čia dirbti ir prisidėti prie miesto vystymosi. Su kolegomis turime daug idėjų – kurti unikalius produktus, juos komercializuoti, publikuoti straipsnius, steigti laboratorijas, pritraukti finansavimą ir aukštos kompetencijos kolegų iš visos Lietuvos ir užsienio... ir visa tai čia, Panevėžyje. Jei visi susitelksime, tikrai pasieksime aukštų rezultatų.

RIMANTAS KODŽIUS