Mokslininkės rankose – unikalūs tyrimai

Mokslininkės rankose – unikalūs tyrimai

Image
© „Sekundė“ nuotr.

Ar mokslo genas gali būti paveldimas? Tikriausiai taip, jei kalbėsime apie chemijos inžinerijos mokslų daktarės Editos Mažonienės pašaukimą. Jam įtakos neabejotinai turėjo šviesuolio senelio pavyzdys, išmokęs anūkę, kad reikia gerai daryti, kas patinka, ir bus atlyginta.

Mokslinių tyrimų vadovė Edita Mažonienė šiuo metu koordinuoja mokslinių tyrimų ir plėtros laboratorijos veiklą Panevėžyje veikiančioje gamybinėje įmonėje „Roquette Amilina“. Pagrindinė Editos padalinio veikla – taikyti mokslo žinias konkrečioms gamybinėms technologinėms problemoms spręsti bei naujiems produktams kurti. Kartu mokslininkė šiek tiek darbuojasi Kauno technologijos universiteto Polimerų chemijos ir technologijos katedroje kaip mokslo darbuotoja.

„Gaila, bet ši mano karjeros dalis jau eina į pabaigą, tiesiog nebeužtenka jėgų blaškytis tarp Panevėžio ir Kauno, pramonės ir tikrojo mokslo“, – apgailestauja mokslininkė.

Dar viena svarbi jos gyvenimo dalis – knygų vertimai. Užgriuvus darbų lavinai, teko nuo šios veiklos kiek atsitraukti, bet dabar E. Mažonienė vėl mezga mintį prie jų sugrįžti.

Skaitykite plačiau: Sekundė