Panevėžio robotų fiestoje – beveik 300 robotų kūrėjų

Panevėžio robotų fiestoje – beveik 300 robotų kūrėjų

Image

Jau šį šeštadienį, gruodžio 8 d., Panevėžys taps Lietuvos robotikos sostine. Iš skirtingų šalies kampelių į KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą (Nemuno g. 33) suvažiavę jaunieji robotų konstruotojai varžysis dėl geriausiojo vardo.

Varžybos bus įtemptos – dalyvauti ir įrodyti, ką gali, pasiruošę beveik 300 robotų kūrėjų, rašoma pranešime spaudai. Savo pačių sukonstruotus ir užprogramuotus robotus vaikai ir moksleiviai išbandys septyniose rungtyse. Tarp jų – sumo kovos, ralio kroso lenktynės, linijos sekimo iššūkis. Renginio ašis – pagal tarptautinį formatą organizuojamos „First Lego League“ varžybos, kurių metu robotai turės įveikti net 15 įvairaus sudėtingumo misijų. Varžybų dalyvius jos nukels į Mėnulį. Robotams teks įveikti kraterius, į reikiamas vietas nugabenti palydovus, sėkmingai nuleisti erdvėlaivį, pasirūpinti sužeistu astronautu ir atlikti kitas kosmines užduotis. Robotų varžybos – ne tik linksmas ir azartiškas laisvalaikio praleidimo būdas. Kurdami robotus vaikai mokosi programuoti, kurti inžinerinius sprendimus, kritiškai mąstyti ir kūrybiškai spręsti problemas. Tai – ateities profesijoms, apie kurias mes dabar net nenutuokiame, būtinos kompetencijos. Šeštadienį vyksiančioje robotų fiestoje susipažinti su naujausiomis technologijomis progą turės kiekvienas.

Interaktyvioje parodoje bus galima apžiūrėti robotinę ranką, pabendrauti kvies kalbantys robotai, kosminių svarstyklių pagalba galėsite sužinoti, kiek svertumėte kitose Saulės sistemos planetose, o ypatingų potyrių ištroškusiems fiestos dalyviams duris atvers virtualios realybės erdvė. Smalsiausiems fiestos dalyviams bus organizuojamos ekskursijos pramoninių ir mobiliųjų robotų bei transporto priemonių inžinerijos laboratorijose. Robotų fiestą organizuoja Panevėžio miesto savivaldybė, City Alumni Panevėžys ir „Robotikos akademija“. Robotų fiestos partneriai: KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, Panevėžio mokslo ir technologijų parkas, „Kurk Lietuvai“.