„RoboLabe“ vyko mokyklinis robotikos varžybų turas ir technologijų paroda

„RoboLabe“ vyko mokyklinis robotikos varžybų turas ir technologijų paroda

Image
Mindaugo Yčo nuotr.

Šeštadienį į Panevėžio „Minties“ gimnaziją sugužėjo daugybė panevėžiečių. Čia vyko gimnazijos bendruomenės šeimų rytmečio renginiai, o robotikos centras „RoboLabas“ organizavo draugiškas miesto moksleivių robotų varžybos bei edukacinių technologinių naujienų parodą.

Panevėžio miesto FLL (First Lego League) varžybų mokykliniame ture dalyvavo per 150 vaikų ir jų trenerių. Pirmą kartą buvo organizuojamos net 3 rungtys. Darželinukai dalyvavo FLL Jr. Discovery varžybose, čia draugiškai savo paruoštus miesto projektus pristatė dvi „RoboLabo“ komandos „Robio draugai“ ir „RoboLabiukai“. Kūrybiškus ir nuoširdžius mažųjų pristatymus puikiai įvertino varžybų teisėjai. FFL Jr. Boomtown Build rungtyje dalyvavo net 19 pradinukų komandų iš M. Karkos pagrindinės mokyklos, Rožyno, A. Lipniūno, „Žemynos“ progimnazijos, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos, „Aušros“, „Vilties“, „Saulėtekio“ progimnazijų ir „RoboLabo“. Jos pristatė savo idėjas apie patvarų, draugišką aplinkai ir prieinamą miestą, naujus ir inovatyvius arba esamus, bet patobulintus sprendimus mūsų miestams.

Vyresniųjų FLL City Shaper robotų žaidimas vyko ant specialaus varžybų lauko. 17 komandų, iš anksto sukonstravusių ir užprogramavusių misijas atliekantį robotą, varžėsi dėl tiksliausiai ir daugiausiai įveiktų rungčių. Čia kovojo J. Balčikonio, V. Žemkalnio, „Minties“ gimnazistai, „Saulėtekio“, „Aušros“, Rožyno progimnazijų, M. Karkos pagrindinės mokyklos, „RoboLabo“ auklėtiniai.

Draugiškų miesto mokyklų varžybų turą „RoboLabui“ padėjo organizuoti „JBG Robotics“ klubas su vadove Renata Burbaite. Klubo nariai varžybų dalyviams paruošė papildomų užduočių, kurias reikėjo įveikti Mbot robotais, taip pat teisėjavo FLL City Shaper rungtyje.

Parododoje išmanius edukacinius sprendimus pristatė „RoboLabo“ draugai: KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Technologijų mokymo centro vadovas Remigijus Kaliasas ir studentas Laurynas Kvedaras, viešoji įstaiga „Edulandas“, įmonės „Baltic Orbis“ ir „Lantel“.

Renginio lankytojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su naujomis „RoboLabo“ užsiėmimų programomis: „RoboKūrėjas: koduodamas žaidžiu“, „RoboKūrėjas: pradinis modeliavimas“ ir „RoboNovatorius: kambariniai aviamodeliai“.

Image Image
Image Image