Robotikos centre „RoboLabas“ vyko nuotolinės robotų varžybų

Robotikos centre „RoboLabas“ vyko nuotolinės robotų varžybos

Image
© PRC „RoboLabas“ nuotr.

Gegužės 16 d. PRC „RoboLabas“ buvo neeilinė diena – pirmą kartą čia vyko nuotolinės ,,mBot“ robotų varžybos „Labirintas“. Mokiniai joms ruošėsi namuose – programuodami išbandė „mBot“ robotukų galimybes. Kai kurie dalyviai prasitarė, kad būsimų varžybų trasą namuose buvo pastatę iš knygų, lentų, produktų pakuočių. Neišvengta ir juokingų įvykių: vienas iš mokinių treniruočių trasą įsirengė lauke, o netikėtai gegužės viduryje iškritęs sniegas pasiruošimą pavertė iššūkiu.

PRC „RoboLabas“ komanda džiaugiasi sulaukusi didelio susidomėjimo nuotolinėmis varžybomis: iš viso buvo pateiktos net 8 programos, kurias atsiuntė mokiniai iš Panevėžio „Saulėtekio“, ,,Rožyno“ progimnazijų, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos bei PRC „RoboLabas“ užsiėmimų lankytojų. Programos buvo įrašomos į „mBot“ robotą, o šis paleidžiamas įveikti trasą „gyvai“ transliuojant per ,,YouTube“ kanalą. Paruošti tinkamą programą nuotoliniu būdu nemažas iššūkis, tad robotai ir klydo, ir pasiklydo - ne visiems pavyko įveikti trasą per nustatytą laiką, tačiau net dviejų varžybų dalyvių – Dovydo Aleknavičiaus iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos ir Šarūno Rodriguez Aleknos iš Panevėžio „Rožyno“ progimnazijos – robotai trasą įveikė panašiu laiku, tad jų laukė finalinė kova, kuri ir lėmė, kas taps greičiausiu „Labirinto“ varžybų dalyviu. Nugalėjo Šarūnas Rodriguez Alekna. Prizininkams bus įteikti Panevėžio miesto savivaldybės įsteigti prizai.

Po „mBot“ varžybų mokiniai dalijosi įspūdžiais: apgailestavo, kad varžymosi nuotoliniu būdu jaudulys, neprilygsta įprastų varžybų dvasiai. Kita vertus, džiaugėsi, kad „Labirintas“ buvo puiki galimybė pademonstruoti savo žinias, nes daugelis varžybų, kurioms buvo ruoštasi mokslo metais, neįvyko.