Vyriausybėje pristatyti „Kurk Lietuvai“ projekto Panevėžyje rezultatai

Vyriausybėje pristatyti „Kurk Lietuvai“ projekto Panevėžyje rezultatai

Image
© „Kurk Lietuvai“ nuotr.

Rugsėjo pradžioje Vyriausybės rūmuose pasveikinti programos „Kurk Lietuvai“ aštuntosios kartos dalyviai ir pasidžiaugta itin rezultatyviais programos septintosios kartos dalyvių rezultatais.

„Aš ir kiti Vyriausybės nariai kasmet džiaugiamės programos dalyvių rezultatyvumu. Man tai yra akivaizdus įrodymas, kad, kurdami Tėvynės labui, net ir dirbdami labai nedidelėse komandose galime pasiekti ambicingų rezultatų. Jau ne vienus metus iš labai arti stebėdamas programos veiklą, įsitikinau, kad tai yra būtent tos lyderystės pavyzdys, iš kurio gali mokytis tiek viešasis, tiek ir privatus sektorius“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Nuo praėjusių metų rugsėjo programos dalyviai įgyvendino 29 projektus. Tarp jų – įsteigta viešosios politikos laboratorija ir valstybės iššūkiams spręsti skirta viešąjį sektorių su startuolių pasauliu sujungsianti GovTech laboratorija. Sukurtas ir išbandytas pirmas įrankis anoniminiam pranešimui apie patyčias – „Patyčių dėžutė“ ir platforma „Reaguok.lt“, padėsianti pedagogams tinkamai reaguoti į patyčias ir užkirsti joms kelią. Alytuje įsteigtas pirmasis Lietuvoje vieno langelio principu veikiantis profesinio orientavimo centras „Karjeras“, taip pat netrukus pradės veikti Panevėžio ekonominės plėtros agentūra. Pakeista valstybės valdomų įmonių vertinimo metodika – į ją įtraukti ir darnaus vystymosi principai. Parengti pasiūlymai dėl teisės aktų pakeitimų, kurie leistų ateityje sumažinti psichikos sveikatos stigmą. Sukurtas mokyklų tinklas, padėsiantis integruotis iš užsienio grįžtantiems ar atvykstantiems vaikams, ir daug kitų projektų, kurie neabejotinai prisideda prie mūsų šalies konkurencingumo didinimo.

Plačiau skaitykite: Kurk Lietuvai

Panevėžyje įgyvendinto projekto rezultatų pristatymo įrašas čia.